HAKKIMDA Merhaba! Ben Merve Mertcan

İstanbul Aydın Üniversitesi – Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden 2013’de mezun olduktan bir ay sonra kendi işimi kurarak Doğum ve Bebek fotoğrafçılığına başladım ve halen devam etmekteyim.

2011’den itibaren kurumsal firmaların, televizyon programlarının, konser etkinliklerinin, okulların tanıtımı organizasyonları, özel gün organizasyonları, ürün, model fotoğraf ve video çekimleri alanında hizmet vermeye devam etmekteyim.

 

2013 yılından itibaren İstanbul içerisinde birçok özel hastane ve anlaşmalı çalıştığım hastanelerde fotoğraf ve video çekim hizmeti vermekteyim.

2017 yılında hastane içerisinde ilk kez gerçekleşen uygulamalı Doğum ve Bebek fotoğrafçılığı eğitimini vermeye başladım. Şubat 2018’de Temel Fotoğraf Eğitimi, Teorik Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı eğitimini vererek 2018’den itibaren anlaşmalı olarak Foto Life Akademi’de Doğum ve Yenidoğan Bebek Fotoğrafçılığı eğitimi vermekteyim.

 

2017 – 2018 yıllarında fotoğraflarım Anne Bebek Dergisi’nde, Hürriyet, Akşam ve Vatan gazetelerinde yayımlandı.

23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bir ilk olan  Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı sergisini açtım.

20 Aralık 2018 Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Doğum ve Bebek Fotoğrafları hakkında konferans vererek ikinci sergimi açtım.

 

“Fotoğraf, geçmekte olan gerçek anın yakalanmasıdır.” diyen Jacques-Henri Lartigue’un sözleri tam da beni ifade ediyor… Yaşamımızın akıp giden zamanını olduğu gibi durduran tek şey fotoğraf. Bana göre hayatta ki gerçeklerin en resmi belgesi fotoğraflar. Fotoğrafların hikayesiyle bir hatıra dizisi oluşturmak, oluşturduğum bu hikayelere bakmak, çektiğim fotoğrafları ömür boyu hatıra olarak saklayacak insanlarla tanışmak keyif aldığım en büyük mutluluğum…

Bu mutluluğu bana yaşatan herkese kucak dolusu sevgiler…

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#e49497 !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://mervemertcan.com/wp-content/uploads/2018/03/banner-beyaz.jpg); }