MENÜ

05 Ağu Fotoğraf Seçimi ve Gönderimi Nasıl Olmalı ?

Fotoğraf Seçimi ve Gönderimi Nasıl Olmalı ?

• Albüm için kaç adet fotoğraf seçmeliyiz ?
Minimum 35 adet, maksimum 50 adet fotoğraf seçmelisiniz.
Öneri: Doğum Hikayesi Fotoğraf Çekimi için 50 adet fotoğraf seçmenizi öneririm. Böylelikle hastane içinde gelişen birçok detayı albümünüzde görebilirsiniz.
***Albümünüzün 20 sayfaya tasarlanabilirliği için, 50 adet seçtiğiniz fotoğraflar içinden çıkarma veya ekleme yapabilirim.

• Kapak fotoğrafı ve/veya paketinizde Poster mevcut ise nasıl seçmelisiniz ?
Seçmiş olduğunuz albüm kare formunda bir albüm ise, örneğin; 25x50cm veya 30x60cm ise yatay veya dikey çekilmiş bir fotoğraf kapak fotoğrafı olabilir.
Eğer seçtiğiniz albüm dikdörtgen formunda bir albüm ise; 30×45 cm için dikey çekilmiş bir fotoğraf olması gerekmektedir.
***Kapak fotoğrafı seçerken, konunun (bebeğin yüzü veya aile) fotoğrafın tam ortasında yer almasına dikkat ediniz. Örneğin; bebeğinizin yüzünün tam olarak gözüktüğü veya aile pozunuzun tam olarak çıktığı bir fotoğraf olabilir.
Poster fotoğrafı seçimi yaparken, posteri yatay veya dikey olarak mı kullanacağınıza karar vermelisiniz ve uygun formdaki bir fotoğrafı seçmelisiniz.

• Albümün dış kapak ön ve arka yüzü hangi malzemeden oluşur ?
Albümün dış kapağındaki ön yüzüne fotoğraf baskısı yapılır. Arka kapağı ise seçtiğiniz deri rengi ile kaplanır.
***Mevcut deri renkleri; Beyaz, krem, siyah, pembe ve mavidir.

• Seçtiğimiz fotoğrafları size nasıl göndereceğiz ?
Seçtiğiniz fotoğrafları masaüstünüzde yeni bir klasör açarak (Örn; Seçilenler adlı bir klasör açıp) onun içine atmalısınız. Bir klasör içinde toplanan fotoğraflarınızı toplu halde www.wetransfer.com üzerinden m.mertcan@mervemertcan.com adresine mail olarak atabilirsiniz.
***Seçtiğiniz fotoğrafları tek tek gönderme, klasörün fotoğrafını çekip atma, kodlarını yazıp atma, whatsapp üzerinden kodları yazma vb. yöntemlerle atmaya çalışan ailelerin işlemi sıraya alınmayacaktır. Lütfen yazmış olduğum şekilde fotoğrafları gönderiniz.
• Wetransfer nasıl kullanılır ?
Fotoğraflarınızı göndermeden önce, seçtiğiniz fotoğrafları masaüstünde bir klasörde toplamanız gerekiyor. Böylelikle gönderim yaparken işiniz çok daha kolay olacaktır.
İnternetten www.wetransfer.com sayfasına girdiğiniz zaman sizi Şartların ve Koşulların bulunduğu bir ekran karşılıyor. Katılıyorum dediğiniz zaman dosya eklemenizi isteyen ekran geliyor. Buradan dosya ekle seçeneğini kullanarak bilgisayarınızdan göndermek istediğiniz dosyayı buluyorsunuz. Önceden masaüstünde oluşturmuş olduğunuz klasörü buraya ekliyorsunuz.

İşinizle ilgili mesajınızı en alttaki mesaj seçeneğinden oluşturabilirsiniz.
Mesaj bölümüne seçmiş olduğunuz Arka Kapak Deri Rengini ve Kapak ve/veya Poster mevcut ise kodlarını ayrıca belirtmenizi rica ederim.

İşleminiz bitince ”AKTAR” butonuna basınız ve yükleme %100 olana kadar internet sayfasını kapatmayınız.

• Albüm içinde kullanılacak fotoğraflara Photoshop yapılıyor mu ?
Albüm için seçtiğiniz tüm fotoğraflar Photoshop programı ile Aydınlık, Renk, Keskinlik ve gerekli yerlere Rötuş (cilt dokusunu düzeltme) yapılır.

• Albüm Tasarımı nasıl olacak ?
• Yapılan tasarımları albüm basılmadan önce görebilecek miyiz ?
Seçtiğiniz fotoğraflar kronolojik sıralama ile kolaj şeklinde tasarlanır. Tamamlanan tüm sayfa tasarımları e-mail adresinize mail olarak atılır. Yapılan sayfa tasarımlarında değişmesini istediğiniz bir detay varsa, isteğiniz üzerine değiştirilir ve son hali tekrar mail atılır. Yapılan sayfa tasarımlarına onay verdiğiniz takdirde baskıya gönderilir.

• Albüm tasarımları ne zaman biter ?
• Fotoğrafları ve Albümü ne zaman ve nasıl teslim alabiliriz ?
Göndermiş olduğunuz fotoğraflar iş sıralaması ile işleme alınır. Sizden önce elimde mevcut tasarımlar var ise ilk önce onlar yapılır ve bana gönderilen işler gönderim tarihi üzerinden sıralamaya koyulup, işleme alınır.
Albüm tasarımlarınız 7 ila 10 gün içinde tamamlanır ve onayınız üzerine hemen baskıya verilir. Albümünüz baskı merkezinden 10 ila 20 gün içinde benim elime ulaşmış olur.
Albümünüzü direkt benden teslim alabilir veya karşı ödemeli olarak kargo şirketinden alabilirsiniz. Kargo ile teslim almak isterseniz vermiş olduğunuz adrese gönderilir.